28.10.2017.

ZAGREB

KINO EUROPA

Varšavska 3 | 01 48 72 888
http://www.kinoeuropa.hr

20,00 - svečano otvorenje (ulaz slobodan)
KONCERT FILMSKE GLAZBE
mješoviti pjevački zbor "CAPPELLA ODAK": "Melodije velikog ekrana"

20,45

SUROGAT / Dušan Vukotić / 10’ / 1961.
ŠIJE / Nikola Babić / 15’ / 1971.
PRAVDA / Ante Babaja / 10' / 1962.
PJESMA JADRANA / Hans Beck - Gaden / 22' / 1937.

PAUZA

22,00
FILMSKI KVIZ (besplatna prijava u 20 sati uz mogućnost osvajanja bogatih nagrada)
Kategorije:

1) Čovjek koji je previše znao
2) Izgubljeni u prijevodu
3) Memento

23,00
DOKUMENTARNI FILM
TETA LIZA / Branko Ištvančić / 30' / 2002.
SIMPL / Silvestar Kolbas / 20' / 2017.
HRVATSKA RAPSODIJA: MAKSIM MRVICA / Bruna Bajić / 57'/ 2012.
U POTRAZI ZA ŠUTEJEM / Nenad Puhovski/ 17 '/ 1981.

01,00
ANIMIRANI
PROCES / Lucija Bužančić / 5 '/ 2017.
SLATKI SNOVI / Dinko Kumanović / 11'/ 2015.
CRVENKAPICA REDUX / Danijel Žeželj / 12 ‘ / 2017.

01,30
NOVI MEDIJI
JAZZ TRILOGY / Željko Radivoj / 11' / 2016.
K-18 / Zlatko Kopljar / 14'42'' / 2014.

SISAK

DOM KULTURE
“KRISTALNA KOCKA VEDRINE”

Šetalište Vladimira Nazora 12 | 044 52 74 70
www.domkkv.hr

18,00
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM ZA DJECU
ANKA / Dejan Aćimović / 90'/ 201

19,30
ANIMIRANI FILM
MUHA ZUNZA /Ivana Guljašević / 4' / 2011.
TAJNI LABORATORIJ NIKOLE TESLE / Bruno Razum / 11'/ 2014.
MEDO TRAPAVKO / Tomislav Gregl / 8' / 2017.
SLATKI SNOVI / Dinko Kumanović / 12’ / 2005.

20,00
KRATKI IGRANI FILM
MOJ STAN / Zvonimir Berković / 13'/ 1962. (posebna nagrada žirija – Cannes film festival)
LAKAT (KAO TAKAV) / Ante Babaja / 18’ / 1959.

20,30
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM
GOSTI IZ GALAKSIJE / Dušan Vukotić / 86’ / 1981. ( prvi hrvatski SF film )

22,00
DOKUMENTARNI FILM
ONI SAMO DOLAZE I ODLAZE / Boris Poljak / 20' / 2016.
MIROSLAV KRALJEVIĆ / Bogdan Žižić / 65’ / 2014.
IVAN LACKOVIĆ - CROATA / Antun Vrdoljak / 13’ / 1972.

00,00
NOVI MEDIJI
ŽENA U OGLEDALU /Jagoda Kaloper / 47’ / 2008.-2011.
K-18 / Zlatko Kopljar / 14'42'' / 2014.
NOVEMBER / Boris Greiner / 8’15’’ / 2008.
CONTRADA / Matija Debeljuh / 11’ / 2012.

OTOČAC

KINO OTOČAC

Gacko pučko otvoreno učilište Otočac
Trg Dražena Bobinca 2, Otočac
www.gpou-otocac.hr

18,00
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM ZA DJECU
DUH U MOČVARI / Branko Ištvančić / 90' / 2006.

19,30
ANIMIRANI FILM
POKRETNI ELEMENTI / Marko Tadić / 6ʹ40ʺ / 2016.
VUČJE IGRE / Jelena Oroz / 4ʹ43ʺ / 2015.
MUTNE VODE / Anamarija Vidaković / 12ʹ27ʺ / 2016.

20,00
DOKUMENTARNI FILM
SLIKE IZ ŽIVOTA RATNIKA / Silvio Mirošničenko / 50' / 2017.
ZAMETENI TRAG / Borislav Benažić / 12’ / 1972.

21,30
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM
DRUŽBA ISUSOVA /Silvije Petranović / 95’ / 2004.

23,00
KRATKI IGRANI FILM
PRAVDA / Ante Babaja / 8’42'' / 1963.
PUTOVANJE / Bogdan Žižić /12’ / 1972.

23,30
ANIMIRANI FILM
NESPAVANJE NE UBIJA / Marko Meštrović / 9’ / 2010.
DON KIHOT / Vladimir Kristl / 10’40’’ / 1961.
POSLJEDNJI IZAZOV / Božidar Trkulja / 15'/ 2017.

ŠIBENIK

GRADSKA KNJIŽNICA “JURAJ ŠIŽGORIĆ”

Poljana 6, 22000 Šibenik | 022 201 280
www.knjiznica-sibenik.hr

18,00
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM ZA DJECU
KAPETAN MIKULA MALI / Obrad Gluščević / 95’ / 1974.

18,30
ANIMIRANI FILM
SUROGAT / Dušan Vukotić / 10’ / 1961.
RIBLJE OKO / Joško Marušić / 9’ / 1980.
MAXI CAT / Zlatko Grgić / 5' / 1971.

20,00
KRATKI IGRANI FILM
MED I MLIKO / Marko Jukić / 25’ / 2016.
LAKAT (KAO TAKAV) / Ante Babaja / 18’ / 1959.

21,00
DOKUMENTARNI FILM
HOĆU I MOGU – MADE IN ŠIBENIK / Šime Strikoman / 21’ / 2013.
SIMPL / Silvestar Kolbas / 20' / 2017.
KAMENA GOZBA / Ivona Biočić Mandić / 13' / 2005.

22,00
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM
SINJI GALEB / Branko Bauer / 91' / 1953.

23,45
ANIMIRANI FILM
GRAD DUHOVA / Marko Dješka / 12' / 2016.
ONI ŽIVE NOĆU / Goran Trbuljak / 8'18''/ 2014.
PROBUDI ME / Dea Jagić / 8'28''/ 2015.

NOVA GRADIŠKA

PUČKO OTVORENO UČILIŠTE “MATIJA ANTUN RELKOVIĆ”

Ulica Matije Antuna Relkovića 4 | 035 331 010
www.poumar-ng.hr

18,30
ANIMIRANI
ALBUM / Krešimir Zimonić /10’42’’ / 1980.
VAU-VAU / Boris Kolar / 9’15’’ / 1964.
SUROGAT / Dušan Vukotić / 9’36’’ / 1961.

18,30
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM ZA DJECU
VUK SAMOTNJAK / Obrad Glušević / 83 / 1972.

20,00
DOKUMENTARNI FILM
SVE JE BIO DOBAR SAN / Branko Ištvančić / 80’ / 2016.

21,30
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM
JEDNO UBOJSTVO ZA VAN / Luka Duvančić / 100’/ 2017.

23,15
DOKUMENTARNI FILM
MILENIJSKI ŠIME / Ante Marić / 50’ / 2011.
IRENINO OGLEDALO / Leon Rizmaul / 9' / 2016.
UMJETNOST GLINE I VATRE / Ernest Gregl / 10’ / 1983.

DUBROVNIK

KINEMATOGRAFI DUBROVNIK
DVORANA VISIA

Poljana Paska Miličevića 4 | 020 417 107
www.kinematografi.org

18,00
DUGOMETRAŽNI ANIMIRANI FILM ZA DJECU
ČAROBNJAKOV ŠEŠIR /Milan Blažeković/ 75'/ 1990.

19,30
ANIMIRANI FILM
TAJNI LABORATORIJ NIKOLE TESLE / Bruno Razum / 11'/ 2014.
MEDO TRAPAVKO / Tomislav Gregl / 8' / 2017.
OTOK / Tea Nucak / 5'27''/ 2017.

20,00
DOKUMENTARNI FILM
PROSLAVA SV. VLAHA U DUBROVNIKU / 6'50''/ 1930.
VLAHO BUKOVAC / Bogdan Žižić/ 27' / 1995.

20,30
KRATKI IGRANI FILM
SIGURAN LET / Aldo Tardozzi / 24'/ 2017.
MOJ STAN / Zvonimir Berković / 13'/ 1962.

21,15
DOKUMENTARNI FILM
SLIKE IZ ŽIVOTA RATNIKA / Silvio Mirošničenko / 50' / 2017.
ŠIJE / Nikola Babić / 15’ / 1971.

23,00
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM
KAMENI HORIZONTI / Šime Šimatović/ 89' / 1953.